Perpetuum Mobile Makers Club​

Makerspace w Żorach – otwarty warsztat dla każdego. 

Nie zabrudzisz mieszkania


Nareszcie jest miejsce, gdzie możesz szlifować, malować, wiercić i brudzić – i nie jest to Twój dom lub mieszkanie. Makerspace to idealna przestrzeń do takich prac!

Wszystkie narzędzia


W warsztacie są dostępne wszystkie potrzebne narzędzia – do szlifowania, cięcia, wiercenia, reperowania i malowania! Zarówno narzędzia ręczne, elektronarzędzia ale też CNC i laser! 

Pomysły i inpiracje


Nie masz pewności jak to zrobić? Nie czujesz się specjalnie pewnie? To nic – obsługa i inni uczestnicy makerspace to skarbnica doświadczenia, pomysłów i inspiracji!

Mężczyzna ubrany w czarny tshirt, szlifujacy drewnianą półkę w makerspace

Byłem tu na wiosnę z moim meblem. Dobra muzyka, dobre porady i fachowy sprzęt. Wszystko w jednym miejscu ! Polecam:)

Piotr

-
42 lata
To proste!

  • Wymiana tapicerki krzesła lub fotela wcale nie jest trudna – wystarczy trochę narzędzi i odpowiednie miejsce do pracy!
Satysfakcja!

  • Samodzielna naprawa mebla, jego odnowienie lub wymiana tapicerki daje ogromną radość i satysfakcję! 
Nowe umiejętności

  • Przekonaj się sam/sama jak szybko nauczysz się obsługiwać narzędzia i samodzielnie odnawiać Twoje meble! 

Zobacz co robili inni w makerspace:

Prowadzący:

as

Nazywam się Adam Skrobol.

Od lat marzyłem o tym aby prowadzić otwarty warsztat – miejsce, gdzie każdy będzie mógł majsterkować, coś naprawić lub wykonać jakiś fajny przedmiot. W 2021 roku zdecydowałem, że nadszedł najwyższy czas aby to zrobić – pozbierałem narzędzia i materiały, zaprosiłem znajomych i tak powstało Perpetuum Mobile Makers Club

Jestem tatą, projektantem, trenerem rozwoju osobistego i tutorem, nauczycielem, przedsiębiorcą i oczywiście 'mejkerem’. Uczyłem projektowania graficznego w liceum plastycznym i techniki w podstawówce, prowadziłem zajęcia i warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, zwoływałem męskie kręgi w organizacji Nowi Wojownicy, byłem tutorem w programach Fundacji TDJ, projektowałem logotypy i strony internetowe.

Te wszystkie doświadczenia i umiejętności łączę teraz w jednym miejscu, gdzie staram się wspierać rozwój uczestników na różnych płaszczyznach. Lubię mówić, że w tym makerspace pracują razem ręce, głowa i serce. 🙂

Zapraszam – wpadnij do makerspace pogadać i coś razem zrobić!

Scroll to Top