Perpetuum Mobile Makers Club​

Makerspace w Żorach – otwarty warsztat dla każdego. 

Znudziliście się już kodowaniem i robotami?

  • Technika w szkole pewnie nie spełnia Waszych oczekiwań  i chcecie robić coś na serio.
  • Pasje Twojego dziecka to nie tylko ekran i świat cyfrowy.
Chcesz twórczo wesprzeć talenty dziecka?

  • Rozkręcanie, skręcanie, wiercenie, cięcie, szlifowanie, malowanie, konstruowanie, wymyślanie, tworzenie wspomnień – tym zajmiecie się razem w warsztacie.
Zależy Ci na wartościowym czasie razem?

  • Zupełnie nowe i inspirujące zajęcia z drewnem.
  • Wykonany przedmiot zabieracie ze sobą do domu.
  • Nowe umiejętności i cenne wspomnienia też zostają z Wami 😉
Córka z tatą w pracowni, wspólnie malują na zielono drewnianą planszę do gry w mankalę

W warsztacie zrobiliśmy razem domek dla pokemonów i drewnianą grę 'mankala’. Super spędzony czas, masa satysfakcji i ogromne wsparcie ze strony Adama. Na pewno będziemy robić razem więcej rzeczy w perpetuum mobile 🙂

Maciek z Marysią

-
36 i 7 lat
Realne umiejętności

Wiertarka, strug, młotek, frezarka i laser dają rzeczywiste doświadczenia, konkretne umiejętności oraz namacalne efekty. Budują przewagę Twojego dziecka w przyszłości opanowanej przez doświadczenia cyfrowe.

Wsparcie tutora

Rozwój Twojego dziecka powinien być wszechstronny. Wsparcie doświadczonego tutora daje mu możliwość pogłębienia świadomości podejmowanych działań i rozwijania pożądanych cech charakteru – sprawczości, zaradności, odpowiedzialności, zorganizowania.

Patrz w przyszłość

W świecie robotów i sztucznej inteligencji, wartość pracy i umiejętności manualnych będzie rosła. Sprawność manualna i zdolność do twórczego działania w połączeniu z nowymi technologiami to kwalifikacje przyszłości.

Zobacz co robili inni w makerspace:

Prowadzący:

as selfie

Marzenie o warsztacie
Od lat marzyłem o tym aby prowadzić otwarty warsztat – miejsce, gdzie każdy będzie mógł majsterkować, coś naprawić lub wykonać jakiś fajny przedmiot. W 2021 roku zdecydowałem, że nadszedł najwyższy czas aby to zrobić – pozbierałem narzędzia i materiały, zaprosiłem znajomych i tak powstało Perpetuum Mobile Makers Club

Droga do 'teraz’
Jestem tatą, projektantem, trenerem rozwoju osobistego i tutorem, nauczycielem, przedsiębiorcą i oczywiście 'mejkerem’. Uczyłem projektowania graficznego w liceum plastycznym oraz techniki w podstawówce, prowadziłem zajęcia i warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, zwoływałem męskie kręgi w organizacji Nowi Wojownicy, byłem tutorem w programach Fundacji TDJ, projektowałem logotypy i strony internetowe.

Ręce, głowa, serce
Te wszystkie doświadczenia i umiejętności łączę teraz w jednym miejscu, gdzie staram się wspierać rozwój uczestników na różnych płaszczyznach. Lubię mówić, że w tym makerspace pracują razem ręce, głowa i serce. 🙂

Zapraszam – wpadnij do makerspace pogadać i coś razem zrobić!
Adam

Scroll to Top