Perpetuum Mobile Makers Club​

Makerspace w Żorach – otwarty warsztat dla każdego. 

hawik

To miejsce, ci ludzie i ten klimat bardzo mi odpowiadają! Można pomajsterkować, pogadać i tym samym dobrze spędzić czas. Jak dla mnie, rewelacyjna inicjatywa! 😀

Tomek

-
36 lat
Masz wrażenie, że w Twoim życiu niewiele się dzieje ciekawego?

Być może spędzasz dużo czasu przed ekranem. Dni się zlewają i niewiele masz z nich radości. Obserwujesz jak inni dzielą się dokonaniami. Brakuje Ci hobby i pasji, która Cię porwie?

Chcesz spróbować czegoś całkiem nowego ale masz obawy?

Nie masz pewności, czy sobie poradzisz i czy warto zaczynać nowe hobby? Bez obaw – w warsztacie zawsze znajdziesz kogoś, kto pokaże Ci jak używać narzędzi i podpowie czym warto się teraz zająć.

Dlaczego akurat warsztat, narzędzia i praca z drewnem?


Bo to świetne zajęcie na zmęczoną głowę! Prace manualne to odpoczynek od myślenia i pracy umysłowej. Dodatkowo od razu widzisz efekty – deska, wkrętarka, piła i młotek dają ogrom satysfakcji. Od razu!

Mężczyzna ubrany w czarny tshirt, szlifujacy drewnianą półkę w makerspace

Byłem tu na wiosnę z moim meblem. Dobra muzyka, Dobre porady i fachowy sprzęt. Wszystko w jednym miejscu ! Polecam:)

Piotrek

-
42 lata
Realne umiejętności

Wiertarka, strug, młotek, frezarka i laser dają rzeczywiste doświadczenia, konkretne umiejętności oraz namacalne efekty. W cyfrowym świecie to właśnie realne doświadczenia i kontakt z ludźmi dają poczucie sensu.

Wsparcie tutora


Jak już zaczniesz to lubisz robić rzeczy dobrze? Wsparcie doświadczonego tutora na miejscu pomoże Ci opanować umiejętności i wątpliwości – bonusy w postaci poczucia sprawczości, zaradności, odpowiedzialności i zorganizowania – gwarantowane 😉

Patrz w przyszłość


Te doświadczenia zostaną już z Tobą… W świecie robotów i sztucznej inteligencji, wartość pracy i umiejętności manualnych będzie rosła. Sprawność manualna i zdolność do twórczego działania to kwalifikacje przyszłości.

Zanim dołączysz, zobacz co robili inni w makerspace:

Prowadzący:

as selfie

Marzenie o warsztacie
Od lat marzyłem o tym aby prowadzić otwarty warsztat – miejsce, gdzie każdy będzie mógł majsterkować, coś naprawić lub wykonać jakiś fajny przedmiot. W 2021 roku zdecydowałem, że nadszedł najwyższy czas aby to zrobić – pozbierałem narzędzia i materiały, zaprosiłem znajomych i tak powstało Perpetuum Mobile Makers Club

Droga do 'teraz’
Jestem tatą, projektantem, trenerem rozwoju osobistego i tutorem, nauczycielem, przedsiębiorcą i oczywiście 'mejkerem’. Uczyłem projektowania graficznego w liceum plastycznym oraz techniki w podstawówce, prowadziłem zajęcia i warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, zwoływałem męskie kręgi w organizacji Nowi Wojownicy, byłem tutorem w programach Fundacji TDJ, projektowałem logotypy i strony internetowe.

Ręce, głowa, serce
Te wszystkie doświadczenia i umiejętności łączę teraz w jednym miejscu, gdzie staram się wspierać rozwój uczestników na różnych płaszczyznach. Lubię mówić, że w tym makerspace pracują razem ręce, głowa i serce. 🙂

Zapraszam – wpadnij do makerspace pogadać i coś razem zrobić!
Adam

Scroll to Top