Perpetuum Mobile Makers Club​

Makerspace w Żorach – otwarty warsztat dla każdego. 

Stoicie przed wyborem szkoły?

  • Szkoła nie dała Twojemu dziecku poczucia, że wie w którym kierunku chce się dalej rozwijać?
  • Marzysz aby jego/jej pasje nie ograniczały się wyłącznie do świata cyfrowego?
Rozwijajcie pasje i hobby

  • Twoje dziecko lubi odkrywanie, eksperymenty i majsterkowanie?
  • Nie macie w domu odpowiedniego miejsca i narzędzi?
  • Potrzebujesz kogoś, kto zainspiruje i pokaże jak używać narzędzi?
Chcesz szybko widzieć efekty pracy?

  • Kodowanie i roboty już się znudziły? 
  • Nadmiar technologii i ekranów otacza Was ze wszystkich stron?
  • Chcesz aby nastolatek zdobył praktyczne umiejętności i rozwijał sprawność manualną?

Kim jestem i co proponuję?

as
Nazywam się Adam Skrobol

 

Doświadczenie
Ucząc kilka lat w liceum, miałem bogaty kontakt z młodzieżą i okazję do obserwowania z czym się zmagają i co ich fascynuje. Media i ekrany telefonów mają potężną moc i  potrafią wciągnąć każdego na długie godziny. Wiem, że wielu rodziców dostrzega przykre skutki i obawia się o przyszłość swojego dziecka.

Wzbudzanie pasji
W roli wychowawcy miałem też okazję wielokrotnie obserwować, jak w oczach młodego człowieka zaczyna błyszczeć iskra zainteresowania i satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy. Nauczyłem się, że najważniejsze jest aby nie była to praca narzucona przez dorosłego, której młody człowiek 'nie czuje’. Sens w tym, aby od początku wyrosła z jego/jej zainteresowań i pasji.

Kwalifikacje
Jako tutor młodzieżowy i trener rozwoju osobistego poznałem odpowiednie narzędzia służące wspieraniu młodzieży w rozwoju. Tym zajmuję się w otwartym warsztacie – umiejętnym  prowadzeniem młodzieży ku odkrywaniu ich 'zajawek’ a następnie przekształcaniu ich w namacalny, własnoręcznie wykonany przedmiot.    

Czytaj dalej i zobacz jak Ty i Twoje dziecko możecie na tym skorzystać!

Nastolatek w makerspace zakładający maskę filtrującą

W warsztacie zrobiłem już kilka rzeczy – topór Leviatana z God of War, runiczną tarczę z podobizną Kratosa i kilka drewnianych pierścieni razem z kolegą. Już planuję kolejne rzeczy do zrobienia! To świetna wprawka przed 'mechanikiem’, do którego idę od przyszłego roku. 🙂 

Karol

-
15 lat
Realne umiejętności


Wiertarka, strug, młotek, frezarka i laser dają rzeczywiste doświadczenia, konkretne umiejętności oraz namacalne efekty. Budują przewagę Twojego dziecka w przyszłości opanowanej przez doświadczenia cyfrowe.

Wsparcie tutora


Rozwój Twojego dziecka powinien być wszechstronny. Wsparcie doświadczonego tutora daje mu możliwość pogłębienia świadomości podejmowanych działań i rozwijania pożądanych cech charakteru – sprawczości, zaradności, odpowiedzialności, zorganizowania.

Patrz w przyszłość


W świecie robotów i sztucznej inteligencji, wartość pracy i umiejętności manualnych będzie rosła. Sprawność manualna i zdolność do twórczego działania w połączeniu z nowymi technologiami to kwalifikacje przyszłości.

Zanim dołączysz, zobacz co robili inni w makerspace:

Prowadzący:

as selfie

Marzenie o warsztacie
Od lat marzyłem o tym aby prowadzić otwarty warsztat – miejsce, gdzie każdy będzie mógł majsterkować, coś naprawić lub wykonać jakiś fajny przedmiot. W 2021 roku zdecydowałem, że nadszedł najwyższy czas aby to zrobić – pozbierałem narzędzia i materiały, zaprosiłem znajomych i tak powstało Perpetuum Mobile Makers Club

Droga do 'teraz’
Jestem tatą, projektantem, trenerem rozwoju osobistego i tutorem, nauczycielem, przedsiębiorcą i oczywiście 'mejkerem’. Uczyłem projektowania graficznego w liceum plastycznym oraz techniki w podstawówce, prowadziłem zajęcia i warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, zwoływałem męskie kręgi w organizacji Nowi Wojownicy, byłem tutorem w programach Fundacji TDJ, projektowałem logotypy i strony internetowe.

Ręce, głowa, serce
Te wszystkie doświadczenia i umiejętności łączę teraz w jednym miejscu, gdzie staram się wspierać rozwój uczestników na różnych płaszczyznach. Lubię mówić, że w tym makerspace pracują razem ręce, głowa i serce. 🙂

Zapraszam – wpadnij do makerspace pogadać i coś razem zrobić!
Adam

Scroll to Top